Karateklubi Falco lõpetas koduse tiitlivõistluse klubide üldarvestuses suurima medalisaagiga.

Laupäeval, 23. märtsil kogunesid Eesti karateklubid Tartusse, et välja selgitada 2024. aasta Eesti meistrid. Karateklubi Falco otsustas üle pika aja koju kätte toodud turniirist võtta viimast ja panna välja suurim koosseis lähima 11 aasta jooksul. Viimati toimusid Eesti meistrivõistlused Tartus aastal 2016, mil tähistasime tänaseni ainsa eeslasena maailmameistriks tulnud Karateklubi Falco sportlase Marko Luhamaa tiitlivõidu 10. aastapäeva.

Käesoleva hooaja tähtsamast kohalikust võistlusest võttis osa 15 karateklubi 183 sportlasega, kellest 35 kandsid rinnas Karateklubi Falco vappi. Falco võidetud 33 medalist olid üheksa kuldsed, mis on sama kogus kui möödunud aastal. Eelmise aasta medalisaaki ületati hõbedate ja pronkside arvelt.

“Hea meel on, et tegime klubi vaates rekordi, aga kahjuks lõppes liiga palju finaale seekord meie jaoks ebasoodsalt. Koduse tiitlivõistlusega kaasnevad tahes tahtmata teatud lisa pinged, mis võivad hakata sooritust pärssima. Finaali jõudvad sportlased on tavaliselt teinud hooaja jooskul omavahel palju matše. Vastase nõrkused ja tugevused on selged ning mängima hakkavad rohkem psühholoogilised aspektid. Me tegime väga hea võistluse, aga mitme kategooria juhul on tunne, et i-le jäi punkt panemata.”

Lauri Mengel, Karteklubi Falco juhataja ja treener

Eesti meistrivõistluste tulemused ja protokollid

Tallinn Buldog 2024

10 märts 2024

Karateklubi Falco võitis viimaselt kontrollvõistluselt enne Eesti meistrivõistluseid 11 medalit.

Laupäeval, 9. märtsil toimus Tallinnas Kalevi Spordihallis käesoleva hooaja viies EKL etapp Tallinna Buldog. Võistluselt võtsid osa sportlased Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Eestlaste jaoks oli see viimane kontrollvõistlus enne 23. märtsi Tartus toimuvaid Eesti meistrivõistluseid. Karateklubi Falco võitis kokku 11 medalit, millega jõuti medalitabelis 5. kohale. Eesti klubidest oli eespool vaid Budo (4. kohal).

Electra Aarelaid F U16 -61 kg

23. veebruaril ehk päev enne Eesti Vabariigi sünnipäeva algas lastel koolivaheaeg. Korraldasime sel puhul Falcos klubi ühistreeningu ja lisaks kõigile huvilistele treeninvõistluse. Treeningust ja võistlusest võttis osa umbes 50 noort karatekat. Võistluste tulemused leiate SIIT.

Euroopa MV 2024

12 veebr. 2024
Eesti koondis EM Tbilisi 2024

Taago Timak ja Ott Jonuks võistlesid Gruusias Euroopa meistrivõistlustel.

9.-11. veebruaril toimusid Gruusias Tbilisis U16, U18 ja U21 Euroopa meistrivõistlused. Karateklubi Falcost oli koondises kaks sportlast: Taago Timak ja Ott Jonuks. Taago (U16 -52kg) jaoks oli see esimene suur tiitlivõistlus ning kahjuks võiduarvet avada ei õnnestunud. Taago kaotas esimese ringi Slovakkia eakaaslasele 0:5.

Ott (U18 -68kg) olles juba mõnevõrra kogenum sportlane võitis esimeses matšis inglast 2:0. Teise ringi vastaseks oli sportlane Iisralist. Kahjuks tuli vastu võtta 1:6 kaotus. Meie poiste vastased finaali ei jõudnud ja seega jäi ka lohutusringi uks meile suletuks.

Eesti koondis koosnes 11 sportlasest ning meie parimateks tulemusteks jäid Annaliisa Lett 7. koht U18 -61 kg ja Andrei Pleskatšjov 9. koht U18 -76 kg.

Edu-Do Cup 2024

4 veebr. 2024
Lepo I koht Edu-Do 2024

Falco sportlased võitsid Edu-Do Cupilt (EKL) kahkesa medalit.

Falco jaoks oli alanud aasta esimeseks võistluseks Edu-Do Cup, mis toimus 3. veebruaril Tallinna TalTechi spordihoones. Edu-Do Cup oli käesoleva hooaja Eesti Karate Liiga 4. etapp. Võistlusel osales 36 klubi Eestist, Lätis, Leedust ja Soomest. Kokku üle 400 sportlasega turniir on Eesti kontekstis väga suur võistlus. Kuna kohal oli enamus Läti klubisid, siis klubide paremusjärjestuses domineerisid lätlased. Falco jäi tabelis 13. kohale, olles sellega paremuselt 2. Eesti klubi. Parim Eesti klubi oli võistluse korraldaja Edu-Do.